TPLH-3R0/450SS35X71
Description
CAP 450F 3V THROUGH HOLE
DataSheet
TPLH-3R0/450SS35X71 PDF
Part Status:Active
Capacitance:450 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:3 V
ESR (Equivalent Series Resistance):3.6mOhm
Lifetime @ Temp.:1500 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:0.902" (22.90mm)
Size / Dimension:1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max):2.874" (73.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C