SCAP,PBLS-2.8/27
Description
CAP 2.8F -10% +20% 27V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLS-2.8/27 PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.8 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:27 V
ESR (Equivalent Series Resistance):310mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:2.598" L x 1.083" W (66.00mm x 27.50mm)
Height - Seated (Max):1.811" (46.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C