SCAP,PBLS-2.5/10.8
Description
CAP 2.5F -10% +20% 10.8V UCAP PK
DataSheet
SCAP,PBLS-2.5/10.8 PDF
Part Status:Active
Capacitance:2.5 F
Tolerance:-10%, +20%
Voltage - Rated:10.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):300mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:1.693" L x 0.453" W (43.00mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max):1.417" (36.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C