SCAP,PBLS-3.5/21.6
Description
CAP 3.5F 21.6V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLS-3.5/21.6 PDF
Part Status:Active
Capacitance:3.5 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:21.6 V
ESR (Equivalent Series Resistance):260mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Lead Spacing:-
Size / Dimension:1.811" L x 1.063" W (46.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max):2.087" (53.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C