TPLC-3R8/60MR10X25
Description
CAP HYBRID 60F 3.8V T/H
DataSheet
TPLC-3R8/60MR10X25 PDF
Part Status:Active
Capacitance:60 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:3.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):110mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):1.063" (27.00mm)
Operating Temperature:-15°C ~ 70°C