SCAP,PBLS-8.5/10.8
Description
CAP 8.5F 10.8V UCAP PACK
DataSheet
SCAP,PBLS-8.5/10.8 PDF
Type Description
Series:PBLS
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:8.5 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:10.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):140mOhm
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 65°C
Termination:Wire Leads with Connector
Mounting Type:User Defined
Package / Case:Module, Wire Leads
Lead Spacing:-
Size / Dimension:2.047" L x 0.551" W (52.00mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max):2.087" (53.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 65°C