TPLC-3R8/50MR10X20
Description
CAP HYBRID 50F 3.8V T/H
DataSheet
TPLC-3R8/50MR10X20 PDF
Part Status:Active
Capacitance:50 F
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:3.8 V
ESR (Equivalent Series Resistance):235mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1000 Hrs @ 70°C
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)
Size / Dimension:0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
Operating Temperature:-15°C ~ 70°C