TPLH-2R7/4.0WR8X20
Description
CAP 4F 2.7V THROUGH HOLE
DataSheet
TPLH-2R7/4.0WR8X20 PDF
Type Description
Series:TPLH-2R7
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:4 F
Tolerance:-
Voltage - Rated:2.7 V
ESR (Equivalent Series Resistance):88mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.:1500 Hrs @ 85°C
Termination:PC Pins
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Can
Lead Spacing:0.138" (3.50mm)
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C