CMPX224K27AL225B-26.5X15X6
Description
CMPX-X2 FILM CAP 0.22UF 10%
DataSheet
CMPX224K27AL225B-26.5X15X6 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.22 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)