CMPX475K27AL275B-32X37X22
Description
CMPX-X2 FILM CAP 4.7UF 10%
DataSheet
CMPX475K27AL275B-32X37X22 PDF
Part Status:Active
Capacitance:4.7 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max):1.476" (37.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)