CMPB685K401L325B-4
Manufacturer
Trigon Components
VIGOR # :
Description
CMPB FILM CAP 6.8UF 10%
Catalog
Film Capacitors
DataSheet
CMPB685K401L325B-4 PDF
Type Description
Series:CMPB
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:6.8 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:220V
Voltage Rating - DC:400V
Dielectric Material:Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C