CMPX822K27AL100B-13X9X4
Description
CMPX-X2 FILM CAP 8200PF 10%
DataSheet
CMPX822K27AL100B-13X9X4 PDF
Part Status:Active
Capacitance:8200 pF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.374" (9.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)