CMPX824K301L225B-26.5X21.5X12
Description
CMPX-X1 FILM CAP 0.82UF 10%
DataSheet
CMPX824K301L225B-26.5X21.5X12 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.82 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.043" L x 0.472" W (26.50mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.866" (22.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)