CMPX334K301L150B-18X15.5X9.5
Description
CMPX-X1 FILM CAP 0.33UF 10%
DataSheet
CMPX334K301L150B-18X15.5X9.5 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.33 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.709" L x 0.374" W (18.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max):0.630" (16.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.591" (15.00mm)