CMPX474K27AL225B-26.5X17.5X8.5
Description
CMPX-X2 FILM CAP 0.47UF 10%
DataSheet
CMPX474K27AL225B-26.5X17.5X8.5 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):0.709" (18.00mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.886" (22.50mm)