CMPX824K301L225B-32X22X13
Description
CMPX-X1 FILM CAP 0.82UF 10%
DataSheet
CMPX824K301L225B-32X22X13 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.82 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:300V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max):0.886" (22.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)