CMPX684K27AL275B-32X20X11
Description
CMPX-X2 FILM CAP 0.68UF 10%
DataSheet
CMPX684K27AL275B-32X20X11 PDF
Part Status:Active
Capacitance:0.68 µF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:275V
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 110°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max):0.807" (20.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:1.083" (27.50mm)