CDRH125NP-1R3NC
Description
FIXED IND 1.3UH 8A 12 MOHM SMD
DataSheet
CDRH125NP-1R3NC PDF
Type Description
Series:CDRH125
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1.3 µH
Tolerance:-20%, +30%
Current Rating (Amps):8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):12mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)