APSD00060530100M00
Manufacturer
Chilisin Electronics
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 120MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
APSD00060530100M00 PDF
Type Description
Series:APSD
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):-
Current - Saturation (Isat):1.8A
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)