CDRH8D28HPNP-330NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 33UH 1.1A 286 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH8D28HPNP-330NC PDF
Type Description
Series:CDRH8D28/HP
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):1.9A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):286mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)