CDRH4D28NP-220NC
Description
FIXED IND 22UH 700MA 235 MOHM
DataSheet
CDRH4D28NP-220NC PDF
Type Description
Series:CDRH4D28
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):700 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):235mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.185" L x 0.185" W (4.70mm x 4.70mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
24221C
24221C
FIXED IND 220UH 350MA 1.57 OHM
1210-681F
1210-681F
FIXED IND 680NH 588MA 600 MOHM