XGL4030-621MEC
Description
SHIELDED POWER INDUCTORS, 0.62UH
DataSheet
XGL4030-621MEC PDF
Type Description
Series:XGL4030
Material - Core:-
Inductance:620 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):15 A
Current - Saturation (Isat):12.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4.6mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:82MHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:1 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)