CR75NP-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 3.1A 30 MOHM SMD
DataSheet
CR75NP-4R7MC PDF
Type Description
Series:CR75
Package:Tape & Reel (TR)
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):3.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):30mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:20.4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)