CDRH62BNP-151MC-B
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 150UH 280MA 2.18 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH62BNP-151MC-B PDF
Type Description
Series:CDRH62
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:150 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):280 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):2.18Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)