CDRH127NP-181MC
Description
FIXED IND 180UH 1.3A 350 MOHM
DataSheet
CDRH127NP-181MC PDF
Type Description
Series:CDRH127
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:180 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):350mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)