CDRH4D28CNP-2R0PC
Description
FIXED IND 2UH 2.6A 29 MOHM SMD
DataSheet
CDRH4D28CNP-2R0PC PDF
Type Description
Series:CDRH4D28C
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:2 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):2.6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):29mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)