CD104NP-180MC
Description
FIXED IND 18UH 1.73A 81 MOHM SMD
DataSheet
CD104NP-180MC PDF
Material - Core:-
Inductance:18 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.73 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):81mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:23MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)