CDRH2D11/HPNP-2R2NC
Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 120 MOHM
DataSheet
CDRH2D11/HPNP-2R2NC PDF
Type Description
Series:CDRH2D11/HP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):1.1A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max):0.043" (1.10mm)