XFHCL11-R56M
Description
FIXED IND 560NH 28A 1.8 MOHM SMD
DataSheet
XFHCL11-R56M PDF
Type Description
Series:XFHCL11
Material - Core:-
Inductance:560 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):28 A
Current - Saturation (Isat):49A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.8mOhm Max
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.433" L x 0.394" W (11.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)