0402DC-8N9XGRW
Description
CERAMIC CHIP INDUCTORS, 8.9NH
DataSheet
0402DC-8N9XGRW PDF
Material - Core:Ceramic
Inductance:8.9 nH
Tolerance:±2%
Current Rating (Amps):1.6 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):70mOhm Max
Q @ Freq:74 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant:7.41GHz
Ratings:AEC-Q200
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 MHz
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.044" L x 0.026" W (1.11mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)