CDEP134NP-6R0MC-H
Description
FIXED IND 6UH 6.5A 18.4 MOHM SMD
DataSheet
CDEP134NP-6R0MC-H PDF
Type Description
Series:CDEP134
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:6 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):6.5 A
Current - Saturation (Isat):9.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):18.4mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.531" L x 0.531" W (13.50mm x 13.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)