CDRH103RNP-2R2NC-B
Description
FIXED IND 2.2UH 5.1A 16.9 MOHM
DataSheet
CDRH103RNP-2R2NC-B PDF
Type Description
Series:CDRH103R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:2.2 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):5.1 A
Current - Saturation (Isat):6.7A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):16.9mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)