CDRH127NP-1R2NC
Description
FIXED IND 1.2UH 9.8A 7 MOHM SMD
DataSheet
CDRH127NP-1R2NC PDF
Type Description
Series:CDRH127
Type:-
Material - Core:-
Inductance:1.2 µH
Tolerance:-20%, +40%
Current Rating (Amps):9.8 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):7mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)