CR43NP-1R0MC
Description
FIXED IND 1UH 2.56A 48.7 MOHM
DataSheet
CR43NP-1R0MC PDF
Type Description
Series:CR43
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:1 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2.56 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):48.7mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:152.8MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.189" L x 0.169" W (4.80mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):0.138" (3.50mm)