BWVF004040264R7M00
Description
FIXED IND 4.7UH 2A 92 MOHM SMD
DataSheet
BWVF004040264R7M00 PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:4.7 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):2 A
Current - Saturation (Isat):2.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):92mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.110" (2.80mm)