HF1008R-220M
Manufacturer
API Delevan
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22NH 950MA 135 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
HF1008R-220M PDF
Type Description
Series:HF1008R
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Non-Magnetic
Inductance:22 nH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):950 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):135mOhm Max
Q @ Freq:30 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:2GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max):0.095" (2.41mm)