CD75NP-330KC
Description
FIXED IND 33UH 1.2A 130 MOHM SMD
DataSheet
CD75NP-330KC PDF
Type Description
Series:CD75
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):130mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)