CDRH104RNP-271NC
Description
FIXED IND 270UH 470MA 1.07 OHM
DataSheet
CDRH104RNP-271NC PDF
Type Description
Series:CDRH104
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:270 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):470 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):1.07Ohm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)