CDRH104RNP-820NC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82UH 1.3A 283 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH104RNP-820NC PDF
Type Description
Series:CDRH104R
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.3 A
Current - Saturation (Isat):1.45A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):283mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)