CDRH8D48/ANP-470MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 47UH 1A 188 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH8D48/ANP-470MC PDF
Type Description
Series:CDRH8D48/A
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):188mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)