CDRH5D14NP-150PC
Description
FIXED IND 15UH 1A 230 MOHM SMD
DataSheet
CDRH5D14NP-150PC PDF
Type Description
Series:CDRH5D14
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±25%
Current Rating (Amps):1 A
Current - Saturation (Isat):850mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):230mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.240" L x 0.228" W (6.10mm x 5.80mm)
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)