CDRH5D18NP-4R1NC
Description
FIXED IND 4.1UH 1.95A 57 MOHM
DataSheet
CDRH5D18NP-4R1NC PDF
Type Description
Series:CDRH5D18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:4.1 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.95 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):57mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.224" L x 0.224" W (5.70mm x 5.70mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)