CR32NP-820KC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 82UH 235MA 1.85 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CR32NP-820KC PDF
Type Description
Series:CR32
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:82 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):235 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.85Ohm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.138" W (3.80mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)