CDRH8D28NP-100NC
Description
FIXED IND 10UH 3.2A 47 MOHM SMD
DataSheet
CDRH8D28NP-100NC PDF
Type Description
Series:CDRH8D28
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:10 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.2 A
Current - Saturation (Isat):2.5A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):47mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)