CDRH3D18NP-220NC
Description
FIXED IND 22UH 600MA 424 MOHM
DataSheet
CDRH3D18NP-220NC PDF
Type Description
Series:CDRH3D18
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):600 mA
Current - Saturation (Isat):600mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):424mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)