CDRH6D38NP-330NC
Description
FIXED IND 33UH 1.1A 124 MOHM SMD
DataSheet
CDRH6D38NP-330NC PDF
Type Description
Series:CDRH6D38
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):1.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):124mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Height - Seated (Max):0.157" (4.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MLG0603S1N3CTD25
MLG0603S1N3CTD25
FIXED IND 1.3NH 550MA 150 MOHM
FIXED IND 4.7UH 3.8A 40 MOHM SMD
4590-225K
4590-225K
FIXED IND 2.2MH 615MA 1.76 OHM
CDRH6D38NP-330NC
CDRH6D38NP-330NC
MR826
MR826
DIODE FR D8X7.5 600V 5A
ER3G-TP
ER3G-TP
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB