RCH654NP-470K
Description
FIXED IND 47UH 620MA 340 MOHM TH
DataSheet
RCH654NP-470K PDF
Type Description
Series:RCH-654
Package:Bulk
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):620 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):340mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Vertical Cylinder (Open)
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)