CDRH105RNP-150NC
Description
FIXED IND 15UH 3.4A 41 MOHM SMD
DataSheet
CDRH105RNP-150NC PDF
Type Description
Series:CDRH105R
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):3.4 A
Current - Saturation (Isat):3.6A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):41mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.201" (5.10mm)