CDRR75NP-330MC
Description
FIXED IND 33UH 1.39A 119 MOHM
DataSheet
CDRR75NP-330MC PDF
Type Description
Series:CDRR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:33 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.39 A
Current - Saturation (Isat):760mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):119mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.272" L x 0.272" W (6.90mm x 6.90mm)
Height - Seated (Max):0.189" (4.80mm)