CDH74NP-150LC
Description
FIXED IND 15UH 2.1A 83 MOHM SMD
DataSheet
CDH74NP-150LC PDF
Type Description
Series:CDH74
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Wirewound
Material - Core:Ferrite
Inductance:15 µH
Tolerance:±15%
Current Rating (Amps):2.1 A
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):83mOhm Max
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test:1 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.315" L x 0.287" W (8.00mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)